Úvodní stránka | Program | Další zdroje

Přihláška

Chcete-li být informování o dalším dění, obdržet závěrečnou zprávu či jiné informace, napište nám.

Praktické informace

Stravování

V cene letní školy je zahrnuto jídlo a pití po celou dobu jejího trvání. Varit budeme prímo na mlýne bezmasou stravu. Budeme podávat snídane, obedy, vecere a mezitím lehké obcerstvení. Jídlo bude pripraveno prevážne ze surovin v bio-kvalite, používáme též cerstvou zeleninu z vlastní zahrady.

Ubytování

Úcastníci budou ubytováni na prostorné půdě mlýna ve vlastních spacácích. V případě zájmu o komfortnější ubytování je možné využít některý z místních penzionů (600-800 Kč/noc).

Koupalište

Horní mlýn sousedí s koupalištem; k dispozici bude permanentka pro účastníky letní školy.

Co s sebou?

Je-li to možné, vezměte si s sebou jízdní kolo (nejlepší je na něm přijet ;)). Samozřejmě hudební nástroj, hrajete-li na nějaký. Připravte si též prezentaci vlastních aktivit vztahujících se k tématu Letní školy či jinou performanci, která by mohla ostatní zajímat.

Jak se k nám dostanete?

AUTOBUS

Křtiny leží asi 20km severně od Brna, na okraji Chráněné krajinné oblasti Moravský Kras. Z Brna do Křtin jezdí autobusová linka 201 (Brno-Jedovnice). Její jízdní řád je možné stáhnout zde (formát PDF). Přijet můžete též vlakem do Adamova a odtud autobusovou linkou 157. Její jízdní řád je možné stáhnout zde (formát PDF). Stejnou linkou se dá přijet též z Vyškova. Z autobusu vystoupíte na náměstí ve Křtinách a vydáte se po silnici směrem na Brno. Asi po půl kilometru se ocitnete na křižovatce - po pravé ruce pila, přímo před vámi Horní mlýn.

KOLO

Pojedete-li na kole z Brna, doporučujeme vydat se přes Obřany podél řeky (Svitavy) do Bílovic n/S, pokračovat do Řícmanic, Kanic (tam pozor, neodbočovat doleva podle značení do Křtin, je to hodně do kopce), Březiny. V Březině odbočíte doleva do Křtin a po překonání kopečku a prudkého sjezdu přistanete přímo u Horního mlýna (první dům po pravé straně) [+- 20km]. Pěkná projížďka je též Josefovským údolím z Adamova. Ve Křtinách u kostela odbočíte doprava směrem na Brno, a na další křižovatce o půl kilometru dále budete přímo proti bráně Horního mlýna [12 km].

AUTO

Přijedete-li autem, umožníme vám zaparkování v zahradě. Budeme rádi, když nám o tom dáte dopředu vědět (kapacita zahrady je přeci jen omezená).